iPad je tak úžasný, že zapomenete,
že (se) vlastně učíte.

iPad je revoluční nástroj pro školství, který mohou žáci i učitelé využívat kdekoliv a kdykoliv mají potřebu získavat nové informace. Svou velikostí a jednoduchostí ovládání se stal mocným pomocníkem ve vzdělávání. Pohotové připojení k internetu, mobilita a velké množství aplikací poskytují žákům neobvyklý a atraktivní model výuky.

Inovativní pedagogové používají zařízení s iOS a iTunes jako účinné vzdělávací nástroje, které splňují akademické potřeby studentů a pomáhají jim získat dovednosti potřebné v 21. století. Zde je několik důvodů:

iPad a iPod touch, stejně jako ostatní iOS zařízení a počítače Apple, jsou studentům blízké, snadno se jim ovládají a studenty baví je používat. A na Multi-Touch displeji iPadu mohou studenti číst knihy, objevovat aplikace a webové stránky a mnoho dalšího pouhým dotykem prstu.

Přenosnost těchto zařízení, okamžité zapnutí a dlouhá výdrž baterie dává studentům pohotový přístup ke studijním materiálům, ať už jsou kdekoliv.

iPad lze přizpůsobit individuálním studijním přístupům a potřebám studentů pomocí personalizovaných seznamů stop, funkcí zpřístupnění, podpory 30 jazyků a specializovaných vzdělávacích aplikací. K výukovému obsahu mohou studenti přistupovat, kolikrát potřebují, dokud si jej neosvojí.

Vzdělávání s iOS zařízeními je pro studenty poutavější – aktivně se procesu účastní a plně se soustředí bez ohledu na to, jaký je jejich osobní styl učení.
iPadAir_Silver_SpaceGray_34B2B-small
Pro libovolné předměty nabízí služba iTunes U nedocenitelný vzdělávací obsah v podobě videí, podcastů, audioknih, dokumentů PDF a dalších materiálů z celého světa. A to vše zdarma.

Prostřednictvím připojení Wi-Fi se mohou studenti kdykoli připojit k internetu a k tiskárnám v bezdrátové síti. Podpora Bluetooth zařízení umožňuje připojení ke spoustě dalších nástrojů, například digitálních mikroskopů, vědeckých sond a klávesnic.

Vzdělávací aplikace z obchodu App Store nabízejí neomezené možnosti objevování nových předmětů, podpory učení, vyjádření kreativity, pomoci s organizací studia a mnoha dalšího.

iPad nabízí studujícím všech druhů všestranné a úžasné možnosti čtení – od čtení v aplikaci iBooks s přístupem ke slovníku a dalším nástrojům klepnutím prstem až po širokou nabídku audioknih, učebnic a dalších interaktivních studijních aplikací.

Studenti a učitelé mají hodnotnou sbírku pracovních nástrojů v jednom jediném zařízení – pro pořizování poznámek, sledování termínů, procházení internetu, posílání a přijímání e-mailů a mnoho dalších úkolů.

iPad s vestavěnými funkcemi a aplikacemi z obchodu App Store nabízejí široké spektrum nástrojů usnadnění ovládání pro studenty se speciálními potřebami, například se zrakovým nebo sluchovým postižením.

Toto jsou jen některé z důvodů, proč jsou pro učitele iPad a iPod touch tak cennými pomůckami při výuce současných studentů.